Na této stránce bych se ráda podělila o naše dosavadní zkušenosti výjezdu do zahraničí s našimi psy. Po Čechách už sice cestují jako mazáci a to třeba i vlakem, ale za hranicemi je to přece jen o něco jiná liga. Naše smečka byla svého času až čtyřčlenná, do zahraničí s námi jeli vždy maximálně dva. Při cestování se psem je třeba dbát na jeho, ale i na vaše pohodlí, abyste si dovolenou užili všichni a netrpěl tím ani váš doprovod nebo kdokoliv, kdo se v místě vaší dovolené pohybuje s vámi. Celé je to o odpovědnosti nás lidí a čím víc se nad tímhle před cestou zamyslíme, tím méně bude v budoucnosti omezení pro naše čtyřnohé kamarády. Letecky naše psy nepřevážíme a nemáme to ani v úmyslu.
Rakousko, Slovinsko, Itálie, Chorvatsko 7/2022
Do rakouského Tauplitz, pod slovinský Triglav a pak k moři s námi jel náš Frenký a fenka husky Zaria.
Více o výletě pod Triglav se psy je k přečtení zde.
Švýcarsko 8/2021
Jaké prekérní situace jsme si užili mezi kravími stády na stezce alpských průsmyků? Kdy jsme měli pocit, že bylo lepší hafany nechat doma a kdy jsme se zase díky nim cítili bezpečně? O výletě ve Švýcarsku více zde.
Rakousko – Hallstatt 7/2020
Jak na pohodovou rodinnou dovolenou v rakouském Hallstattu? Navíc se dvěma psíkama? O výletě se psy do Rakouska více v tomto článku.
Lichtenštejnsko a Švýcarsko 5/2018
Na skok jsme se se čtyřnožci ocitli taky v Lichtenštejnsku. Článek o tomhle spontánním výletě tady.
Rumunsko – Retezat 7/2016
Nutné doklady: cestovní pas zvířete v zájmovém chovu s platným očkováním (zvíře je označeno čipem)
,,Vy berete do Rumunska psy?“ Všichni se divili.
Ano, není to výlet pro každého psa. Cesta je dlouhá, Retezat je plný velkých kamenů a na hřebenech pohoří se pasou stáda ovcí, která hlídají pastevečtí psi. Je třeba zvážit, který pes na to má dostatečnou fyzičku a výcvik. Zároveň může být i o náhodě, zda vás při výletu některý z pasteveckých psů nepřekvapí, nebo třeba nenarazíte na medvěda. Tato úskalí je nutné brát v potaz a počítat s nimi. Majk i Frenký to ale zvládli na jedničku a sršela z nich neskonalá radost a energie, což nás každý den obrovsky podporovalo ke každému dalšímu výšlapu. Téměř celou cestu se vzhledem k malému počtu turistů pohybovali na volno a nikomu to nevadilo. Rozdíly mohou být velké vzhledem k navštívené oblasti. Byli jste se psem v Rumunsku? Poděl se s námi se svými zkušenostmi. Celý článek o Rumunsku je k přečtení zde.
Slovensko – Tatry 10/2015
Nutné doklady: cestovní pas zvířete v zájmovém chovu s platným očkováním (zvíře je označeno čipem)
Když jsme si s mámou plánovaly výlet na Slovensko, ještě netušila, že ji nacpu do kufru i psa. Nakonec to bylo super. Majk s námi objevil Chopok, Štrbské Pleso a prošel se i centrem Žiliny a Brna.
Lanovka na Chopok se psem
Za jízdy lanovkou na Chopok musí mít pes náhubek, jinak jsme se nesetkali s žádnými zvláštními pravidly ani nařízeními. Je pravda, že jsme nahoru jeli už mimo sezonu a lanovka po přestupu do cílové stanice byla už prázdná. Nicméně nikde na zákaz vstupu do lanovky se psem upozornění nebylo. Máš aktuální zkušenost s výletem na Chopok? Poděl se s námi do komentářů.
Ubytování na Slovensku se psem – Liptovský Mikuláš
Ubytovali jsme se v příjemném penzionku Privat Baja , který jsme si našli předem podle toho, zda povoluje ubytovat psa. Majitelé neměli problém, ani když jsme Majka nechali večer na pokoji samotného a šli do Aquaparku. Penzion můžu vřele doporučit.
Ubytování na Slovensku se psem – Banská Bystrica
Při jiném výletu jsme sháněli ubytování se dvěma psy v Banské Bystrici. Trefili jsme se zrovna do termínu, kdy bylo všechno ubytování vyprodané a když už to vypadalo beznadějně, objevili jsme za pomoci dvou slečen ubytování ve vodáckém kempu Fort Geronimo. V tomhle kempu se psy nebyl problém, spali jsme ve čtyřmístných sudech. A navíc tady výborně vaří.